نرم افزارهای فارسی آموزش و دانلود برنامه های هک عکس دختران ایرانی سیاسی دانلود جدیدترین موزیک های خارجی آموزش هک نیکی کریمی مهناز افشار لعیا زنگنه تازه ترین خبرها از گنجی عکسهای دختران و زنان ایرانی دوربین مخفی سلین دیون جنیفر لوپز هدیه تهرانی انریکو پارتی داستان برنامه های فارسی شده برنامه موبایل free music download کتاب شعر متن زیبا و جالب تصاویر عاشقانه فلش های زیبا Magic ps 1.6hack free buy nero 7 winamp 6 jet audio 7 dap 8 سیاسی عکس زیبا دختران فراری دختر فراری opera 9 hack learn رقص رقاصی آموزش رقص زندگینامه خوانندگان و بازیگران عکسهای بازیگران و خوانندگان دانلود نرم افزار آموزش هک آیدی یاهو بدون ارسال فایل تکاب شیز تخت سلیمان

آرشیو
تعداد بازدیدکنندگان : 625544
افراد آنلاین


.:: وضعیت من در یاهو ::.

افزودن شیز به علاقه مندیهافتوبلاگ شیز

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from hadicg. Make your own badge here.

مقاله ای جامع در باره شیز


نرم افزار های ساخته شده وفارسی شده توسط هادی

Modemspy 3.4 فارسی hot
تایمر خاموشی کامپیوتر
Xing player 3.3 فارسی
Tweak UI فارسی
hot
Shiz dial up pass فارسی
mp3 player 1
mp3 player 2
screen saver ساعت
screen saver جوک
یاهو ID آموزش هک
گرفتن شماره تلفن در چت
یک تروجان خطرناک
no use
کتاب جوک شامل 500 جوک

برای کسب اطلاعات بیشتر به آرشیو مراجعه کنید

دیکشنری آنلاین

دیکشنری فارسی به انگلیسی
دیکشنری انگلیسی به فارسی
مترجم آنلاین پارس


سایت رسمی روزنامه ها


بیوگرافی خوانندگان ترک

ابرو گوندوش
احمد کایا
ماهسون
امراه


.:: دوربینهای زنده ::.

برای دیدن تصاویر بر روی شهر مورد نظر کلیک کنید

ساحل میامی
لندن - خیابان لیستر
نیویورک - میدان تایمز *
آمریکا - هتل پاریس
تنسی - ممفیس
روسیه - میدان سرخ
New Orleans
تهران. تقاطع میرداماد مدرس
تهران. تقاطع آفریقا همت
تهران. میدان هفت تیر
تهران. میدان انقلاب
استخر هتل هارد راک
خیابان موزه در لندن
کالیفرنیا ساحل لاگوانا

یکشنبه 17 مهر‌ماه سال 1384
شیعه یا سنی کدام بهتر است

به نظر من اسلام کاملترین و بهترین دین تمام دنیاست ،

ولی در طول تاریخ تقریبا هزار و پانصد ساله خودش دچار تحریفات فراوانی شده که لطمات فراوانی به اون وارد کرده و به دو شاخه شیعه و سنی تبدیل شده که هرکدوم از اونها هم به چند گروه و دسته دیگه جدا شدن ، سنی ها که اکثریت جامعه یک میلیارد و دویست میلیون نفری مسلمانان را تشکیل میدن دارای زیر شاخه های مثل سنی شافعی ، حنفی ، سلفی ، وهابی و ... (من همین مقدار میشناختم اگه شما بیشتر میدونید ذکر کنید) که وهابی ها و سلفی ها مقداری تندرو هستند و هیچ میانه خوبی با شیعیان ندارند مانند بن لادن که وهابی هست و زرقای تروریست معروف عراق که سلفی هست ( چند روز پیش شبکه سه مستندی جالبی درباره زرقای پخش میکرد که قسمتهای از سخنرانی زرقای هم درباره شیعیان بود و اون از شیعیان به عنوان شمشیری که از پشت بر اسلام وارد شده است نقل می کرد البته واضح است که این نظر سنی ها درباره شیعیان نیست و فقط نظر یک تروریست هست)

در مورد شیعیان هم چندین زیر شاخه برای این مذهب وجود دارد مثل شیعه جعفری ، اسماعیلیه ، اثنی عشری ( دوازده امامی ) و یک گروه بسیار کوچک دیگر که بعنوان اهل حق معروف هستند ولی به نظر من اصلا مسلمان نیستند و کلا کافر هستند نظر این گروه این است که همه چیز در حضرت علی ختم میشود و حتی به عنوان خدا از حضرت علی ذکر می کند و دارای عقاید و آداب خاصی هم میباشند به طور مثال در ماه رمضان فقط سه روز روزه میگیرند آنهم در نوزدهم الی بیست رمضان به طهارت و ظاهر خود اصلا توجه نمی کنند و مردان انها دارای سبیلهای عجیبی هستند . اگر حضرت علی خودش در این زمان حاضر بود اولین گروهی را که از بین میبرد همین گروه بود ، ولی جای نگرانی نیست این فرقه کم کم خود در حال از بین رفتن است

حالا بپردازیم به تفاوتهای شیعه و سنی و ببینید بر سر چه مسائل ساده اسلام را درگیر دو دستگی کرده اند .

اول در مورد نماز که رکن دین اسلام است در هنگام وضو گرفتن سنی ها بجای مس کشیدن بر روی پا اونو کاملا می شورن و اگر کسی که وضو گرفته دستش یا قسمتی از بدنش به جنس مخالف اعم از مرد یا زن ، محرم یا نامحرم بخوره وضو باطل میشه که در مورد شیعیان اینطور نیست . در هنگام اذان سنی ها اشهد انه علی ولی ... , حی علی صلاح ... نمیگن در نماز قنوت ندارن و در هنگام اقامه حمد و سوره دستهای خودشونو به نشان تعظیم بر روی هم می گذارند و از مهر در نماز استفاده نمی کنند. باید ذکر کنم مواردی که در اذان و قنوت ذکر کردم در شیعیان مستحب است و اگر انجام ندن مشکلی نیست.

در مورد امامان سنی ها فقط پنج امام یا بهتر بگم خلیفه رو قبول دارن که شامل حضرات ابوبکر ، عمر ، عثمان ، علی و امام حسن ( امام دوم ما شیعیان و خلیفه پنجم سنی ها) بحث در رابطه با خلیفه ها و جانشین های حضرت محمد (ص) کمی مشکله ولی حق جانشینی بعد از پیامبر حق حضرت علی بود از اونجا که من مطالعاتی در این زمینه در منابع سنی داشتم هیچ استدلال محکمی بر رد این حرف ندیدم و جاهای بسیاری خود پیامبر بر این امر اشاره کرده است که بعضی از اونها رو شامل الف) در سالهای اول نبوت پیامبر خویشان خودشو به اسلام دعوت کرد و به اونها گفت هر کس دعوت منو قبول کند یار و ولی من خواهد شد و فقط حضرت علی به این دعوت پاسخ داد. ب) در شب حجرت پیامبر از مکه به مدینه د) مهمتر از همه در واقعه غدیر .

ولی خوب کاریست که شده و ما همانطور که سنی ها به امامان ما احترام میگذارند ما هم به امامان آنها احترام می گذاریم.

موضوع دیگر در باب حضرت مهدی است که شیعیان قبول دارند که ایشان از نظرها غائب است سرانجام همزمان با غائبان دیگر ادیان همچون حضرت عیسی ، حضرت خضر و ... ظهور خواهد کرد . ولی نظر سنی ها کمی متفاوت هست آنها بر این عقیده هستند که آن منجی هنوز متولد نشده ولی عقیده دارند که  همزمان با آخر الزمان ( قیامت ) از یکی از خانواده های سادات متولد و رشد خواهد کرد و قیام تاریخی خود را بر علیه ظلم انجام خواهد داد.

در مورد اصول دین اسلام سنی ها فقط به سه اصل معاد ، نبوت ، توحید معتقد هستند.

در کل به نظر من این اختلافات بسیار ساده هستند و مسلمانان با یک اجماع تاریخی می توانند همه این اختلافات را کنار بگذارند و یک اسلام متحد بسازیم

الان در جهان چندان دیدی مثبتی نسبت به اسلام نیست که ناشی از حرکت غلط بعضی از افراد مثل بن لادن ، زرقای و حتی آخوندهای که در کشور خودمان قرار دارد.

ولی بزرگترین چالشی که مسلمانان را تهدید می کند همین آخوندیسمی است که گرفتار آن هستیم ، که می خواهند اسلام را که خود می خواهند به اجبار بر مسلمانان تحمیل کنند مثل اسلام طالبانی در افغانستان و وضعیت همین کشور خودمان که آخوندها همانند کنه در آن زندگی می کنند ( بدون اینکه هیچ کار مفیدی انجام دهند از منابع و امکانات جامعه به بیشترین حد ممکن استفاده می کنند) در حالی که در خود قران و سوره بقره ذکر شده است هیچ اجباری در دین نیست .

 

پی نوشت :

از فرقه های دیگر شیعه می توان به زیدیه اشاره کرد که به مهدویت اعتقاد ندارند یعنی در انتظار امام غایب نیستن و امر به معروف و نهی از منکر را واجب می دانند این فرقه منسوب به زیذبن علی هست که در زمان امام صادق بر ضد عباسیان در کوفه قیام کرد و با چهل هزار نفر هم بیعت کرد ولی کوفی ها بیعت شکستند و زید به شهادت رسید

 

لینکدونی :

انتقاد شدید دانشجویان یاسوجی از "شبهای برره"

زلزله های مرگبار یک صد سال اخیر در جهان

آهنگ جدید گروه اهواز رپوووو هم منتشر شد

اینم یه خبر از معادن طلای شهر ما (که دارن دو دستی تقدیم انگلیسی ها می کنند )

Check Page Rank

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

آرشیو لینکهای روزانه

لینک دوستان

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید

نام کاربری

بالا ^^

Copyright By © 2006 Www.shiz.blogsky.coM , All Right Reserved